Успјешно одржан први школски дебатни турнир

Данас је у гимназијској библиотеци одржано финале првог школског турнира у дебати. У финалној рунди наступили су побједнички тимови из полуфиналних дуела који су одржани у петак, 5. априла, и то: тим „Иноватив“ чији је капитен био Лазар Томић (у полуфиналу били бољи од тима „Елитна елоквенција“ чији је капитен био Јаков Голубовић) и тим „Ријеч разума“ чији је капитен био Сергеј Лаушевић (у полуфиналу савладали тим „Албатрос“ чији је капитен био Лазар Пуповић).

Тема финалног сусрета је гласила: Овај дом сматра да ће усљед развоја вјештачке интелигенције већина популације на Земљи остати без посла.

У занимљивој дебати, у којој су Пропозиција и Опозиција укрстили ваљане аргументе и детаљно образлагали задату тему, побједу је однијела Опозиција – тим „Ријеч разума“.

За најбољег појединачног дебатера на цијелом турниру проглашен је Лазар Томић.

Турнир је био ревијалног карактера и имао је за циљ да наш први дебатни тим, који чине Тања Лакетић, Сергеј Лаушевић и Лазар Томић, одржи у форми и припреми за државно такмичење које ће се реализовати крајем априла ове године.

Захваљујемо:

• покровитељима овог турнира: Ротари клубу Пљевља и њиховом члану – господину Љубиши Ћурчићу, који је био предсједник жирија у финалу;
  • Руднику угља Пљевља и њиховом доскорашњем извршном директору – господину Михаилу Потпари, који су обезбиједили куповину лаптопа најбољем говорнику турнира Лазару Томићу;
  • РТВ Пљевља – медијском спонзору турнира;
  • директорици Бојани Грујић на пуној подршци за организацију турнира;
  • професорицама Бисери Булут и Адели Дркић, које су биле чланице жирија у финалу;
  • професорицама Наташи Цмиљанић, Јелени Бајић и Ивани Клачар и правнику Миљану Обренићу, који су судили полуфиналне дуеле;
  • бившем ученику и дебатеру Павлу Џуверовићу, који је осмислио полуфиналну и финалну дебатну тему;
  • свим ученицима који су дали допринос било кроз учешће било подршком својим другарима.

Водитељка финалне дебате и организаторка цијелог догађаја била је професорица социологије Маида Делић.

Промотивни плакат дебатног турнира израдила је професорица Адела Дркић.

Маида Делић