O ŠKOLI

Gimnazija „Tanasije Pejatović“ je gimnazija opšteg smjera.
Nastava se izvodi u okviru petodnevne radne sedmice. Nastava počinje u 7,30 časova. Između drugog i trećeg časa je veliki odmor koji traje 30 minuta a između četvrtog i petog časa mali odmor koji traje 15 minuta, a između ostalih časova  je odmor od 5 minuta.

Br.Časa Vrijeme trajanja
1.7,30 – 8,15
2.8,20 – 9,05
v.odmor9,05 – 9,35
3.9,35 – 10,20
4.10,25 – 11,10
m.odmor11,10 – 11,25
5.11,25 – 12,10
6.12,15 – 13,00
7.13,05 – 13,50
ODJELjENSKE STARJEŠINE U ŠKOLSKOJ 2020/2021. GODINI
I -1Nevena Tomić
I -2Bojana Grujić
I -3Elvira Hrastovina
I -4Jelena Vuković
II -1Vesna Kastratović
II -2Sanja Golubović
II -3Munira Dešević
II -4Nataša Cmiljanić
III -1Goran Marjanović
III -2Mirka Popadić
III -3Danko Despotović
III -4Maja Vučinić Dragašević
IV -1Ljubisav Boričić
IV -2Adela Drkić
IV -3Asim Kuhinja
IV -4Tanja Dragašević

Lista obaveznih izbornih predmeta – školska 2020/21. godina

ŠKOLSKA LISTA OBAVEZNIH IZBORNIH PREDMETA ZA I RAZRED 3 ČASA SEDMIČNO:

OBAVEZNI IZBORNI PREDMETSEDMIČNI BR. ČASOVA
TEORIJA KNjIŽEVNOSTI2
FRANCUSKI JEZIK2
RUSKI JEZIK2
GRAĐANSKO OBRAZOVANjE1
MATEMATIČKE FUNKCIJE U FIZICI1
EKOLOGIJA I ZAŠTITA ŽIVOTNE SREDINE1
BIODIVERZITET1
HEMIJA I ŽIVOT1
UMJETNOST I VIZUELNE KOMUNIKACIJE1
PREDUZETNIŠTVO1
ISTORIJA RELIGIJE 11

Izjava učenika o opredjeljenju za obavezne izborne predmete za prvi razred

ŠKOLSKA LISTA OBAVEZNIH IZBORNIH PREDMETA ZA II RAZRED 3 ČASA SEDMIČNO:

OBAVEZNI IZBORNI PREDMETSEDMIČNI BR. ČASOVA
MEDIJSKA PISMENOST2
POSLOVNA INFORMATIKA2
ZDRAVI STILOVI ŽIVOTA2
MATEMATIČKE FUNKCIJE U FIZICI1
EKOLOGIJA I ZAŠTITA ŽIVOTNE SREDINE1
UMJETNOST I VIZUELNE KOMUNIKACIJE1
METODE I TEHNIKE ISTRAŽIVANjA U HEMIJI1
BIODIVERZITET1
GRAĐANSKO OBRAZOVANjE1
ISTORIJA RELIGIJE 11

Izjava učenika o opredjeljenju za obavezne izborne predmete za drugi razred

ŠKOLSKA LISTA OBAVEZNIH IZBORNIH PREDMETA ZA III RAZRED 4 ČASA SEDMIČNO:

OBAVEZNI IZBORNI PREDMETSEDMIČNI BR. ČASOVA
TURISTIČKA GEOGRAFIJA CRNE GORE2
SOCIOLOGIJA KULTURE2
POJEDINAC U GRUPI2
OPŠTA LINGVISTIKA2
GRAĐANSKO OBRAZOVANjE2
EKOLOGIJA I ZAŠTITA ŽIVOTNE SREDINE2
UMJETNOST I VIZUELNE KOMUNIKACIJE2
RAČUNARSKE I VEB PREZENTACIJE2
LOGIKA2
BIODIVERZITET2
RAČUNARSKE I WEB PREZENTACIJE2
ISTORIJA RELIGIJE 21
EVROPSKE INTEGRACIJE1

Izjava učenika o opredjeljenju za obavezne izborne predmete za treći razred

ŠKOLSKA LISTA OBAVEZNIH IZBORNIH PREDMETA ZA IV RAZRED 4 ČASA SEDMIČNO:

OBAVEZNI IZBORNI PREDMETSEDMIČNI BR. ČASOVA
ALGORITMI I PROGRAMIRANjE 3
TURISTIČKA GEOGRAFIJA CRNE GORE2
SOCIOLOGIJA KULTURE2
POJEDINAC U GRUPI2
SINTAKSA LATINSKOG JEZIKA2
GRAĐASKO OBRAZOVANjE2
EKOLOGIJA I ZAŠTITA ŽIVOTNE SREDINE2
UMJETNOST I VIZUELNE KOMUNIKACIJE2
ETIKA2
LOGIKA2
BIODIVERZITET2
NACRTNA GEOMETRIJA2
ISTORIJA RELIGIJE 21
EVROPSKE INTEGRACIJE1
ODABRANA POGLAVLjA FIZIKE1
BIOHEMIJA1
HUMANA GENETIKA1

Izjava učenika o opredjeljenju za obavezne izborne predmete za četvrti razred

NAPOMENA:  ŠKOLSKU LISTU OBAVEZNIH IZBORNIH PREDMETA PRIPREMILI PREDSJEDNICI AKTIVA UZ SARADNjU SA DIREKTORICOM

U školskoj 2020/2021. godini učenicima je ponuđeno 20 obaveznih izbornih sadržaja, od kojih je potrebno da odaberu najmanje jedan, ali ne više od dva.

Broj OBAVEZNI IZBORNI SADRŽAJIRUKOVODILAC
1.Biološka sekcijaVesna Kastratović, Tanja Dragašević
2.Ekološka sekcijaVesna Kastratović, Tanja Dragašević
3.Dramsko-recitatorska sekcijaBojana Grujić, Nada Rondović
4.Novinarska sekcijaBojana Grujić, Nada Rondović
5.Literarna sekcijaJelena Bajić
6.Zanimljiva matematikaMaja Vučinić Dragašević
7.Mladi preduzetniciAdisa Malagić
8.InformatikaIvana Anđelić, Ljiljana Ranevski, Mirka Popadić
9.Školska sportska sekcijaDanko Despotović, Goran Marjanović
10.Šah u školiDejan Joksović
11.Planinarsko-izviđačka sekcijaAsim Kuhinja
12.Debatni klubMaida Delić
13.Istorijska sekcijaLazar Aranitović
14.Likovna sekcijaŽaklina Mrdović
15.Mladi fizičariSlobodan Mentović
16.Mladi hemičariMunira Dešević, Elvira Hrastovina
17.BontonIvana Anđelić
18.Sekcija stranih jezika
a) Engleski jezik
b) Francuski jezik
c) Ruski jezik
a) Nevena Tomić, Sanja Golubović, Jelena Vuković
b) Ivana Klačar, Adela Drkić
c) Nataša Cmiljanić, Ljiljana Vukašinović
19.Školska muzička grupaŽaklina Mrdović
20.Volonterski klubAdisa Malagić

Direktorica,

Ljiljana Bajčetić