УПРАВА

ДИРЕКТОРИЦА
Бојана Грујић

Бојана Грујић је рођена у Пљевљима гдје је завршила основну школу и гимназију. Дипломирала је на Филолошком факултету у Београду, одсјек – Српски језик и књижевност. У Гимназији „Танасије Пејатовић“ ради од 2001. године. У звање наставника-ментора унапређена је 2017. године. Звање наставника-савјетника добила је у јануару 2024. године.

Добитник је награде из Фонда за квалитет и таленте за школску 2018/2019. годину.

Боравила је у Сједињеним Америчким Државама од 10. до 23. новембра 2019. године, у оквиру IVLP програма, у области критичке медијске писмености. Путовање су организовали Стејт департмент САД и амбасада САД у Подгорици, у сарадњи са Заводом за школство Црне Горе.
У оквиру пројекта „Регионална подршка инклузивном образовању за југоисточну Европу“ који финансирају Савјет Европе и Европска Унија, присуствовала је конференцији „Инклузивно образовање у пракси“ одржаној 28. и 29. октобра 2014. године у Загребу. Као члан школског тима учествовала је у изради и спровођењу активности пројекта Гимназије „Танасије Пејатовић“ под називом „Отворимо врата“. Пројекат обухвата активности усмјерене на подизање нивоа свијести о значају инклузије у школама.
Била је координатор Тима за професионални развој на нивоу школе од 2016. до 2018. године и координатор Тима за медијску писменост од 2019. до 2021. године.
Међу професионалним достигнућима такође треба поменути:
– менторство ученицима и освојене награде (прво мјесто на Шестој државној смотри рецитатора, 2019. године; прва три мјеста на Општинском такмичењу рецитатора, 2017/2018. и 2018/2019. године; треће мјесто за есеј на Конкурсу за додјелу Трофеја, 2018. године; прво мјесто на литерарном конкурсу „Слика моје традиције“ и за литерарни рад „Граде мој“, 2020. године);
– менторство наставницима – приправницима;
– припремање јавних културних приредби („Народни посланик“, 2010. године, „Коштана“, 2012. године, „Његош – великан пјесничке мисли“, 2017. године, „Магија књиге“, 2019. године);
– учешће на више од тридесет програма стручног усавршавања у Црној Гори и региону.
Рјешењем Министарства просвјете, науке, културе и спорта, 2021. године именована је за вршиоца дужности директора, а 2022. године за директорицу Гимназије „Танасије Пејатовић“ Пљевља.

ШКОЛСКИ ОДБОР
  • Маја Вучинић Драгашевић (предсједница)
  • Мирка Попадић
  • Марија Лучић
  • Немања Стијеповић
  • Ивана Ајдуковић
ПЕДАГОШКИЊА
Ивана Вукашиновић

Ивана Вукашиновић је рођена 5. априла 1993. године. Основну школу и гимназију завршила  је у Пљевљима.

Дипломирала је на Филозофском факултету Универзитета Црне Горе, 15. новембра 2017. године, на студијском програму Педагогија.

Програм стручног оспособљавања похађала је у ОШ „Бошко Буха“ Пљевља, од 15. јануара до 15. октобра 2018. године, и тиме је стекла лиценцу за рад у образовно-васпитним установама.

У Гимназији је запослена од 1. фебруара 2019. године.

РАЧУНОВОДСТВО
Ивана Пуповић

Ивана Пуповић у Гимназији ради као рачуновођа од 2014. године.

СЕКРЕТАР
Миљан Обренић

Миљан Обренић је рођен у Пљевљима, 3. августа 1982. године. Основну школу и гимназију завршио је у Пљевљима, а 2010. године је дипломирао на Правном факултету Универзитета у Крагујевцу. У Подгорици је 2014. године положио стручни испит за рад у државним органима. Од октобра 2021. године ради као секретар у нашој школи.