Наших 120 година

Поводом обиљежавања Дана гимназије, у сриједу, 17. новембра 2021. године, професори историје мр Љиљана Бајчетић и Лазар Аранитовић припремили су видео-презентацију у којој су представили најважније догађаје из историје и рада наше школе. Презентација је приказана у оквиру јавног часа, у холу школе, свим ученицима и професорима. Инспиративни простор и детаљна објашњења професора побудила су велико интересовање код ученика. Они су били у могућности да постављају додатна питања у вези са личностима и догађајима који су обиљежили рад Гимназије. Фотографије, цитати, занимљива свједочења бивших ученика и професора оживјели су атмосферу прошлих времена.

Свијест о улози и значају Гимназије представља снажан подстицај свима који данас у њој раде и уче, вјерни традицији и одговорни према будућности.

Припремили професори историје: мр Љиљана Бајчетић и Лазар Аранитовић