Ученици првог разреда обиљежили Свјетски дан вода

Ученици одјељења I1 и I3, са професорицом Тањом Драгашевић, посветили су час Екологије и заштите животне средине обиљежавању 22. марта – Свјетског дана вода.

Кроз своју креативност и ангажман, упечатљивим излагањима, презентацијама и плакатима, млади су указали на неопходност воде у нашим животима и приоритетну потребу за њеним очувањем и штедњом.

Вода обухвата двије трећине површине Земље, а сама је најраспрострањенија животна средина. Урбанизација, загађење и климатске промјене озбиљно пријете овом есенцијалном извору живота.

Заједно можемо створити свијет у којем ће вода бити доступна свима. Нека нам Дан вода буде прилика да пробудимо свијест младих, јер свака кап воде има снагу да промијени свијет.

„Ако је Земља мајка, тада су јој ријеке вене.“ – Амит Калантри

Џемила Турсумовић, I1/Ана Мићковић, Михаило Кнежевић, I3