Svjetski dan voda – edukativne prezentacije

Međunarodni dan voda obilježava se svake godine 22. marta. Rezoluciju o tome donijela je Generalna skupština Ujedinjenih nacija 1992.god. u Rio de Ženeiru, a prvi put svjetski dan voda obilježava se 1993.godine. Dan voda se obilježava pod različitim sloganom, sve sa ciljem da se ukaže na važnost zaštite voda i na nedostatak vode za piće u mnogim krajevima svijeta. Za obilježavanje Dana eko škole, naša Škola je odabrala upravo ovaj datum, povodom kojeg učenici i profesori naše škole učestvuju u mnogobrojnim ekološkim aktivnostima, ekološkim konkursima i sl.
Ovogodišnji svjetski dan vode posvećen je temi VREDNOVANjE VODE. Tim povodom učenice ekološke sekcije Lidija Cvekić, Nejra Ljuca i Maša Stanić su napravile edukativne prezentacije, uzimajući u obzir da vrednovanje vode kao tema nije samo finansijski aspekt, već uključuje ekološku i socio- kulturnu vrijednost koja se odnosi na vodene resurse.
Šta za vas znači voda? Koliko je voda važna za vas i vaš dom, porodični život, dobrobit lokalno okruženje?
Shvatajući sve različite načine kako voda koristi našem životu, možemo pravilno vrednovati vodu i efikasno je čuvati.

Tanja Dragašević prof.