Свјетски дан вода – едукативне презентације

Међународни дан вода обиљежава се сваке године 22. марта. Резолуцију о томе донијела је Генерална скупштина Уједињених нација 1992.год. у Рио де Женеиру, а први пут свјетски дан вода обиљежава се 1993.године. Дан вода се обиљежава под различитим слоганом, све са циљем да се укаже на важност заштите вода и на недостатак воде за пиће у многим крајевима свијета. За обиљежавање Дана еко школе, наша Школа је одабрала управо овај датум, поводом којег ученици и професори наше школе учествују у многобројним еколошким активностима, еколошким конкурсима и сл.
Овогодишњи свјетски дан воде посвећен је теми ВРЕДНОВАЊЕ ВОДЕ. Тим поводом ученице еколошке секције Лидија Цвекић, Нејра Љуца и Маша Станић су направиле едукативне презентације, узимајући у обзир да вредновање воде као тема није само финансијски аспект, већ укључује еколошку и социо- културну вриједност која се односи на водене ресурсе.
Шта за вас значи вода? Колико је вода важна за вас и ваш дом, породични живот, добробит локално окружење?
Схватајући све различите начине како вода користи нашем животу, можемо правилно вредновати воду и ефикасно је чувати.

Тања Драгашевић проф.