Свечано уручење признања, диплома и награда

Данас је у гимназијској библиотеци уприличено друго и завршно свечано уручење признања, диплома и награда за ову школску годину.

Награђене ученике и њихове менторе поздравила је директорица Бојана Грујић, истичући притом далекосежан значај образовања, које, како је казала, никада не смије бити сведено на ниво поједностављене обуке за радни процес.

Награђени су:

Миљана Дромљак и њена менторка, професорица Ивана Клачар, за освојено треће мјесто из француског језика на Државном такмичењу у знању 2024;

Наташа Петровић и њена менторка, професорица Тања Драгашевић, за освојену другу награду и треће мјесто на Олимпијади знања 2024; Нађа Станић и њена менторка, професорица Весна Кастратовић, за освојену трећу награду и друго мјесто на Олимпијади знања 2024; Зара Дељковић и њен ментор, професор Љубисав Боричић, за освојену трећу награду и прво мјесто на Олимпијади знања 2024;

Татјана Мрдак и њен ментор, професор Данко Деспотовић, за освојено треће мјесто на Државном школском првенству у атлетици;

Јована Котлаја и њене менторке, професорице Адиса Малагић, Љиљана Раневски и Бисера Булут, за освојено прво мјесто на такмичењу „Млади екорепортери 2024“ у категорији Фотографија кампање; Невена Тањевић и њене менторке, професорице Адиса Малагић, Љиљана Раневски и Бисера Булут, за освојено друго мјесто у категорији Еко фотографије; Моника Стевановић, Ана Кнежевић, Михаило Кнежевић и њихова менторка, професорица Тања Драгашевић, за освојено друго мјесто у категорији Видео клип;

Лазар Томић, Сергеј Лаушевић, Асја Драгашевић и њихова менторка, професорица Маида Делић, за освојено друго мјесто екипно на Државном такмичењу у дебати;

Јелена Јапунџић, Ивана Живковић, Зорана Попадић, Нађа Станић, Софиа Голубовић и њихова менторка, професорица Адиса Малагић, за освојено прво мјесто на Националном такмичењу ученичких компанија;

Огњен Вранеш и Нађа Јелић за освојено прво мјесто на хакатону „Yоuth4Green“; Михаило Кнежевић, Јована Котлаја и Татјана Мрдак за освојено друго мјесто; Анастасија Митровић, Тијана Табаш, Ана Деспотовић и Миљана Перуничић за освојено треће мјесто. Награђене су и њихове менторке, професорице Весна Кастратовић и Тања Драгашевић;

Лазар Томић за освојено прво, Божица Ћурчић за освојено друго и Миљана Перуничић за освојено треће мјесто у финалу школског такмичења у говорништву. Награђена је и њихова менторка, професорица Маида Делић;

Тања Лакетић за освојено прво, Софиа Голубовић и Џемила Турсумовић за освојено друго, Андреа Џаковић и Јована Котлаја за освојено треће мјесто на школском такмичењу рецитатора. Награђена је и њихова менторка, професорица Нада Рондовић;

Илија Лучић и његова менторка, професорица Мирка Попадић, за освојено друго мјесто на Међународном такмичењу из информатике „ИНФОС 2024“;

Професорице Адела Дркић и Ивана Клачар за израду Споменара за матуранте 2024;

Професори Данко Деспотовић и Горан Марјановић за менторство ученицима на школским спортским такмичењима;

Алекса Петровић за освојено прво, Лазар Јеловац за освојено друго и Саво Рондовић за освојено треће мјесто на школском турниру у стоном тенису;

Јанко Петровић, Марко Пурић и Данко Бошковић за освојено прво мјесто на школском турниру у баскету; Павле Пуповић, Лазар Мојовић, Лука Рубежић и Вељко Мирковић за освојено друго мјесто; Андрија Старчевић, Војин Крвавац и Петар Јошовић за освојено треће мјесто;

Никола Пуповић, Алекса Ђукић, Теодора Леовац, Ива Љиљанић, Рамиз Махмутовић, Раде Ђондовић и Алекса Књегињић за освојено прво мјесто на школском турниру у одбојци; Софиа Голубовић, Јана Леовац, Зана Чакар, Матија Лакетић, Арсеније Перуничић, Ивана Живковић и Зорана Попадић за освојено друго мјесто; Ламија Авдовић, Николина Мартиновић, Јована Котлаја, Андреа Џаковић и Милош Милинковић за освојено треће мјесто;

Вељко Мирковић, Матија Ћаћић и Немања Церовић за освојено прво мјесто на школском турниру у малом фудбалу 3×3; Марко Мојовић, Матија Бошковић и Матија Лакетић за освојено друго мјесто; Павле Цвијовић, Јанко Поповић и Саво Рондовић за освојено треће мјесто;

Јанко Поповић, Саво Рондовић, Павле Цвијовић, Алекса Бошковић, Лука Бујишић, Алем Ајановић и Димитрије Ђуровић за освојено прво мјесто на школском турниру у малом фудбалу; Немања Церовић, Вељко Мирковић, Павле Булатовић, Матија Ћаћић и Лазар Пуповић за освојено друго мјесто; Матија Лакетић, Данило Миликић, Марко Мојовић, Ђорђе Кушљевић и Матија Бошковић за освојено треће мјесто.

Догађај су испратили РТПВ и Пљеваљске новине.

Честитамо свим награђеним ученицима и професорима!

Текст: Адела Дркић

Фотографије: Адела Дркић и Ивана Клачар