Свечано уручење диплома, награда и признања

У Гимназији је у понедјељак, 6. јуна, одржано свечано уручење диплома, награда и признања ученицима и њиховим менторима који су освојили једно од прва три мјеста на Државном такмичењу, Олимпијади знања, Националном такмичењу ученичких компанија, „Пословном изазову Западног Балкана“, школском такмичењу рецитатора и школском такмичењу у реторици, као и најбоље пласираним на школским турнирима.

На почетку, присутне је поздравила директорица Бојана Грујић и између осталог нагласила: „Са поносом и дивљењем могу рећи да нас ученици готово свакодневно обрадују изузетним постигнућима, и то у веома јакој и озбиљној конкуренцији. Иза сваког овог успјеха стоје напоран рад, креативност, способност, респектабилно знање и свесрдна подршка ментора. Користим ову прилику да захвалим Секретаријату за друштвене дјелатности и секретарки Емини Салиховић који су обезбиједили симболичне новчане награде за побједнике на Државном такмичењу и Олимпијади знања. Такође, желим да захвалим РТВ Пљевља која редовно прати сва дешавања у нашој школи.“

Признања су добили сљедећи професори:

Мр Љиљана Бајчетић и Лазар Аранитовић за менторство на Државном такмичењу из историје и освојено прво, односно друго и треће мјесто

Маја Вучинић Драгашевић за менторство на Државном такмичењу из математике – освојено треће мјесто и Ивана Клачар за менторство на Државном такмичењу из француског језика – освојено треће мјесто

Весна Кастратовић и Тања Драгашевић за менторство на Олимпијади знања и освојено прво мјесто са трећом наградом, односно треће мјесто са трећом наградом

Адиса Малагић за менторство ученицима на Националном такмичењу ученичких компанија и такмичењу „Пословни изазов Западног Балкана“ и оба пута освојено друго мјесто

Нада Рондовић, Маида Делић, Данко Деспотовић и Горан Марјановић за менторство ученицима на школском такмичењу рецитатора, школском такмичењу у реторици и школским турнирима

Дипломе и награде добили су сљедећи ученици:

Елена Вемић за прво мјесто на Државном такмичењу из историје, Милош Мрдак за освојено друго мјесто и Петар Грујић за освојено треће мјесто

Павле Пуповић за освојено треће мјесто на Државном такмичењу из математике и Миљана Дромљак за освојено треће мјесто на Државном такмичењу из француског језика

Елена Вемић и Емина Златанић за освојено прво мјесто са трећом наградом, односно треће мјесто са трећом наградом  из биологије на Олимпијади знања

За освојено друго мјесто на Националном такмичењу ученичких компанија награђене су Софија Милић, Сузана Мазалица и Валентина Алорић, а Калина Јечменица је награђена за освојено друго мјесто на „Пословном изазову Западног Балкана“.

Андреа Шубарић, Тања Лакетић и Милица Лончар добиле су дипломе за освојено прво, друго и треће мјесто на школском такмичењу рецитатора док су Андреа Гачевић, Елма Гогалић и Угљеша Чоловић добили дипломе за освојено прво, друго и треће мјесто на школском такмичењу у реторици.

Дипломе су добиле и сљедеће школске спортске екипе (м):

Баскет – прво мјесто – III1; друго мјесто – IV4; треће мјесто – II1

Одбојка – прво мјесто – IV3; друго мјесто – II4; треће мјесто – II1

Мали фудбал – прво мјесто – IV1; друго мјесто – III1; треће мјесто – II3

У стоном тенису, у женској конкуренцији, за прво мјесто диплому је добила Гордана Зорић, за друго мјесто Ивана Гледовић, а за треће Бојана Кнежевић. У мушкој конкуренцији, дипломом је за прво мјесто награђен Лазар Вучетић, за друго мјесто Милош Зиндовић, а за треће Лука Минић.

Честитамо свим награђеним ученицима и њиховим менторима!

„Шампиони нису они који освоје све што пожеле, већ они који увијек дају све од себе.“

Припремила професорица Адела Дркић