Предавање поводом свјетског дана борбе против ХIВ-а

Тим за каријерно вођење и савјетовање је у сарадњи са ЈЗУ Дом здравља Пљевља реализовао предавање поводом 1. децембра, Свјетског дана борбе против ХIВ-а. На предавању су говорили епидемиолог др Биљана Чаркиловић, специјалиста микробиолог др Мира Миличић и др Бранко Станић, дерматовенеролог. Др Чаркиловић је говорила о ХIВ-у и АIДС-у, о настанку вируса, начинима преношења и значају превентивног дјеловања. Тема излагања др Миличић, поред  ХIВ-а, биле су и друге полно преносиве болести, док је др Станић представио значај очувања сексуалног  и репродуктивног здравља.   

Предавање је одржано 2. децембра у просторијама школске библиотеке, а присуствовали су ученици свих разреда. Циљ је био подизање свијести међу средњошколском популацијом о потенцијалним опасностима и значају одговорног понашања. Модераторка је била професорица социологије Маида Делић.

Користимо прилику да захвалимо Менаџменту ЈЗУ Дом здравља Пљевља, посебно директору др Марку Терзићу, као и љекарима који су нашим ученицима одржали квалитетно и свеобухватно предавање.

Аутор промотивног плаката је ученик одјељења III2 Лука Терзић, уз подршку професорице Наташе Цмиљанић.

Маида Делић