Организовано Школско такмичење у знању

У суботу, 10. децембра 2022. године,  у Гимназији је одржано Школско такмичење у знању. Укупно 63 ученика  су се такмичила  из математике, физике, хемије, биологије, историје, енглеског, руског и француског језика. У припремању ученика за такмичење  учествовало је 15 ментора.

Такмичаре и њихове менторе је у Свечаној сали  поздравила  директорица Бојана Грујић:

,,Ово је значајан дан за нашу школу, својеврстан празник знања, када од најбољих бирамо најбоље у знању из појединих предмета. Учествовање на школском такмичењу у знању треба да схватите као привилегију и изазов. Привилегију, јер сте с разлогом  изабрани, доказали сте се својим квалитетима: знањем, одговорношћу и талентом; изазов –  зато што помјерате границе својих могућности.

Сигурна сам да иза вас и ваших ментора стоји предан рад и стална жеља за усавршавањем, али и његовање здравог такмичарског духа.“

Ученици који остваре најбоље резултате представљаће нашу школу на Државном такмичењу.

Поносни на наше ученике, желимо им много успјеха у остваривању зацртаних циљева!