Међународни дан жена обиљежен на часу француског језика

Поводом 8. марта, Међународног дана жена, ученици одјељења III3, IV1 и IV4 који уче француски језик припремили су и на креативан и сликовит начин приказали приче о три знамените Францускиње, које су својим животом, радом и постигнућима, свака у свом домену, омогућиле спознају о важности борбе жена за права и једнакост.

Марија Кири, Симон де Бовоар и Симон Веј су својим научним, филозофским и политичким радом допринијеле борби жена против свих видова дискриминације, искачући из стереотипних образаца свог времена. Мијењале су историју и свијет, инспиришући нове генерације младих жена да наставе њиховим стазама и створе праведнију реалност.

Презентацијама живота и рада ових инспиративних Францускиња присуствовали су и ученици одјељења III3 и IV1 који уче руски језик, са професорицама Наташом Цмиљанић и Мирјаном Мрдак.

„Жена се не рађа, женом се постаје.“ – Симон де Бовоар

Јована Рабреновић, III3