Гимназијалци у посјети Организацији слијепих за Пљевља и Жабљак

Ученици другог разреда посјетили су 26. децембра, заједно са професорицом Адисом Малагић и педагошкињом Иваном Вукашиновић, Организацију слијепих за Пљевља и Жабљак имали су прилику да се упознају са начином рада Брајеве штампарије и да виде примјерак часописа на Брајевом писму, мобилни телефон са говорним софтвером, сат, дејзи плејер и друштвене игре за слијепе и слабовиде особе, као што су: карте, шах и пикадо са говорним програмом, који су и испробали. Ученицима је предсједница Организације за Пљевља и Жабљак Жана Ђачић показала календар на Брајевом писму и прочитала одређене дане у мјесецу децембру.
Циљ посјете је био упознавање ученика са основним помагалима и средствима која се користе како би се одржале и побољшале функционалне могућности особа са оштећеним видом и како би се повећао ниво њихове самосталности у друштву. Уклањањем препрека развијају се инклузивне вриједности код младих да би сви били једнаки, слободни и достојанствени.