XВ панел-дискусија
Тим за каријерно вођење и савјетовање одржао је у уторак, 28. априла, петнаесту и посљедњу тематску панел-дискусију за ову школску годину. Циљ активности је био представљање еминентних стручњака из тзв. подржавајућих професија, па су наше гошће биле: психолог Драгана Шљукић Кљајевић и Тијана Мрдак, мр социјалног рада и социјалне политике (ЈЗУ Дом здравља Пљевља); Младенка Маја Милинковић Јовановић, дипл. специјални педагог (укључење из Шведске путем апликације Вибер); Аида Зилић Делић, дипл. професор педагогије (укључење из Зенице, БиХ).
Драгана Шљукић Кљајевић и Тијана Мрдак су приближиле ученицима изглед свог радног дана, приказале ко су корисници њихових услуга и са којим старосним категоријама најчешће сарађују. Младенка Милинковић Јовановић је говорила о условима рада у Шведској гдје је ангажована у вртићу и основној школи. Она је нагласила посвећеност тамошњег образовног система раном препознавању и ефикасном рјешавању изазова. Аида Зилић Делић је појаснила протоколе и опис посла педагога у БиХ, јасно дефинишући разлику између дипломираног педагога и предавача. Она је казала да рад у школи пер се не чини појединца педагогом.
Панел-дискусији су присуствовали ученици II-2 и II-3, који у оквиру редовне наставе слушају Психологију, једно одјељење трећег разреда које слуша Грађанско образовање, те чланица Тима, професорица Бисера Булут. Модераторка дискусије била је професорица Маида Делић. За техничку подршку и израду промотивног плаката био је задужен Лука Терзић (III-2). Догађај је медијски испратила РТВ Пљевља.
Основна функција ових сусрета јесте да се ученицима укаже на значај, хуманост и велику потражњу за подржавајућим професијама у савременом друштву. Изражавамо захвалност ЈЗУ Дом здравља Пљевља, а посебно њиховом директору др Марку Терзићу, за несебичну подршку у реализацији овог догађаја.
Маида Делић

