Радионица о изазовима и начинима подршке ученицима/ученицама РЕ популације

У петак, 11. марта, у оквиру пројекта Савјета Европе Квалитетно образовање за све у који је укључена и наша школа, организована је прва онлајн радионица, чији је домаћин била ЈУ ОШ „Милија Никчевић“ из Никшића. Тема радионице је била „Изазови и начини подршке ученицима/ученицама РЕ популације”. Поред школа укључених у пројекат, у раду радионице учествовали су и представници НВО „CAREP“ и „Help Montenegro“ из Никшића.

У име Гимназије на радионици су биле професорице Маја Вучинић Драгашевић, Адиса Малагић, педагошкиња Ивана Вукашиновић и представница Ученичког парламента Ивана Лековић.

На радионици се дискутовало о изазовима са којима се суочавају ученици/це РЕ популације, начинима превазилажења проблема и мјерама подршке у циљу постизања њихове веће образовне и социјалне инклузије.

„Инклузивност је стање духа и начин размишљања. То није програм који спроводимо, то није услуга коју некоме чинимо, то је оно што јесмо и оно што тежимо да постанемо.“