Радионица на тему малољетничке делинквенције

У оквиру пројекта „Положај малољетника у кривичном поступку – од превенције до реинтеграције” који спроводи Центар за грађанско образовање, 5. маја је у нашој школи одржана радионица на тему превенције малољетничке делинквенције. Ученици првог разреда имали су прилику да погледају филм „Преображај“ који обрађује тему вршњачког насиља, али и да се упознају са малољетничким кривичним правом. Аутори филма су НВО „Бибуљ” и ученици Средње економско-угоститељске школе из Бара.

Радионицу су одржали представници Центра за грађанско образовање Василије Радуловић и Лука Асановић. Активно учешће у радионици узеле су и професорице Адиса Малагић и Снежана Вуковић.

Радионица је реализована у сарадњи са Тимом за превенцију и сузбијање свих облика насиља и вандализма чији су чланови директорица Бојана Грујић, педагошкиња Ивана Вукашиновић и професори Данко Деспотовић, Ивана Клачар, Бисера Булут и Жаклина Мрдовић.