Адиса Малагић

Адиса Малагић је рођена у Пљевљима гдје је завршила основну школу и гимназију. Дипломирала је социологију на Филозофском факултету у Никшићу. У нашој школи ради од 2018. године. Претходно је радила у Средњој мјешовитој школи  „17. септембар“ Жабљак и у Гимназији „30. септембар“ Рожаје.

Учествовала је у рецензији скрипте за обавезни изборни предмет Социологија културе за ученике трећег и четвртог разреда гимназије. Ауторка је научних радова: „Маргинализација социолошке професије и социологије у васпитно-образовним институцијама“ (2015. година) и „Тимским радом до демократске културе школе“ (2018. година). Коауторка је научног рада „Дијагностика и фактори ризика за зависности од хране у Србији и Црној Гори“ (2019. година).

Члан је Друштва социолога Црне Горе и члан предсједништва Друштва економиста и менаџера Црне Горе.

Њени ученици су постигли веома запажене резултате на бројним општинским, регионалним, државним и међународним такмичењима, међу којима треба истаћи:

• прво мјесто на националном такмичењу „Aliante“, 2011. године;
  • прво и треће мјесто на Међународном сајму предузетништва, 2013. године;
  • прво мјесто у квизу „Спремни за Европу“, 2014. године;
  • друго мјесто за најбољу фотографију у Међународном програму „Мање смећа“, 2014. године;
  • Специјална међународна награда „Примјери добре праксе који подстичу предузетничко учење у основним школама и гимназијама“, 2016. године;
  • Свјетска награда за инклузивност у области финансијског образовања за 2017. годину;
  • прво мјесто за најбоље презентерске способности, 2020. године;
  • друго мјесто на наградном конкурсу за најбољу бизнис идеју у оквиру пројекта „Буди и ти млади предузетник“, 2020. године;
  • прво мјесто за најбоље написани есеј у склопу предузетничко-истраживачког подухвата „Заори дубље, прошири бразде“, 2020. године;
  • треће мјесто на литерарном конкурсу „Равноправни и без дискриминације“, 2020. године.

Добитница је Годишње награде за допринос развоју волонтеризма за 2017. годину, вишеструка добитница награда, признања и захвалница за менторски рад и двострука је добитница награде из Фонда за квалитет и таленте.