Онлајн причаоница поводом Дана инклузије

Гимназија „Танасије Пејатовић“ дио је пројекта „Квалитетно образовање за све“, што подразумијева обиљежавање Дана инклузије, 11. октобра. Тим поводом организована је онлајн причаоница у којој су учешће узеле ученице другог разреда Калина Јечменица и Маша Станић. Ученици средњих школа на нивоу Црне Горе, заједно са модераторкама мр Тамаром Милић и мр Маријаном Блечић, разговарали су на тему „Инклузивна школа“. Поред модераторки, гости на причаоници су били и социјални радник из ЈУ Ресурсни центар за дјецу и младе „Подгорица“, као и представник мањинске ромске заједнице и невладиног сектора. Како су приједлози и мишљења младих од изузетног значаја, дискутовали су о активностима које могу допринијети унапређењу инклузије и демократије/демократских компетенција на нивоу школе. Кључни циљ пројекта је подизање квалитета образовања подстицањем демократске културе у систему формалног образовања, примјеном антидискриминаторских приступа заснованих на стандардима и пракси Савјета Европе. Долазећи до одговора на разна питања која се тичу ове теме, ученици су предлагали разне активности које могу допринијети јачању демократских компетенција на свим нивоима у школском амбијенту.

Припремиле учеснице причаонице: Маша Станић, II3; Калина Јечменица, II4