Sanja Golubović

Sanja Golubović, rođena 1973. godine u Pljevljima, diplomirala je na Filozofskom fakultetu u Nikšiću, i dobila zvanje profesora engleskog jezika i književnosti , 1995. godine, od kada predaje engleski jezik u Gimnaziji ,,Tanasije Pejatović“. 2019. godine je stekla zvanje nastavnika – savjetnika.

Aktivno je učestvovala u projektu „Regionalna podrška inkluzivnom obrazovanju za jugoistočnu Evropu“, koji je organizovao Savjet Evrope u saradnji sa Ministarstvom prosvjete od 2013. do 2015.g. Bila je i koordinatorka projekta „Podsticanje demokratske kulture u školama“ za našu školu u periodu od oktobra 2017. do decembra 2018. Jedan je od koautora Ispitnog kataloga za eksternu provjeru znanja učenika devetog razreda iz engleskog jezika (2013. godine). Angažovana je od strane Ispitnog centra Crne Gore na izradi ispitnih zadataka iz engleskog jezika na maturskom i stručnom ispitu, a od 2020. godine je član Predmetne komisije za maturski ispit za engleski jezik. Koautor je programa stručnog usavršavanja nastavnika pod nazivom Pametni telefon kao nastavno sredstvo za opšte srednje obrazovanje, akreditovanog od strane Zavoda za školstvo Crne Gore. Dobitnik je nagrade za nastavnike iz Fonda za kvalitet i talente za školsku 2018/2019. godinu.