Nevena Tomić

Nevena Tomić rođena 1968. godine u Pljevljima, diplomirala je na Filološkom fakultetu u Beogradu, i dobila zvanje profesora engleskog jezika i književnosti, 1990. godine, od kada predaje engleski jezik u Gimnaziji  „Tanasije Pejatović“. Godine 2019. je stekla zvanje nastavnika – savjetnika. Angažovana je od strane Ispitnog centra Crne Gore na izradi ispitnih zadataka iz engleskog jezika na maturskom i stručnom ispitu. Učestvovala je u komisiji za izradu predmetnih programa iz engleskog jezika za gimnazije, usvojenih na sjednici Nacionalnog savjeta za obrazovanje 23.7.2020. godine. Koautor je programa stručnog usavršavanja nastavnika pod nazivom Pametni telefon kao nastavno sredstvo, za opšte srednje obrazovanje, akreditovanog od strane Zavoda za školstvo Crne Gore. Kao član školskog Tima za medijsku pismenost, učestvuje u raznovrsnim projektima na tu temu. Dobitnik je nagrade za nastavnike iz Fonda za kvalitet i talente za školsku 2019/2020. godinu.