Гимназијалци на семинару у оквиру пројекта „Упознај комшију“

Ученици наше школе Андреј Бјековић, Теа Дробњак, Андреа Гачевић и Јована Бошковић, заједно са професорицом Адисoм Малагић, похађали су дводневни семинар „Дијалогика ‒ обука за ненасилну комуникацију и рјешавање сукоба”. Семинар је одржан 26. и 27. фебруара, у оквиру пројекта „Упознај комшију”, који имплементира Иницијатива младих за људска права, уз подршку Фондa за заштиту и остваривање мањинских права. Циљ пројекта је да кроз различите радионице допринeсe смањивању етничке дистанце, те промовише дух толеранције, интеркултурални дијалог, међусобно прихватање и поштовањe, као и разбијање стереотипа. Учесници семинара су такође вјежбали вјештине ненасилне комуникације и рјешавања сукоба.

„Онај који је другачији од мене не осиромашује, већ обогаћује оно што сам ја. Наша слога је саздана у нечему већем од нас самих – у Човјеку! Ниједан човјек не тежи да слуша само ехо свог гласа или да види само свој одраз у огледалу. – Антоан де Сент Егзипери, француски писац, новинар и авијатичар