Дан науке и Дан отворених врата у духу знања и инспирације
Дан науке и Дан отворених врата у нашој Гимназији протекли су у знаку знања, дружења, креативности и лијепе енергије!
Директорица школе Маја Вучинић Драгашевић свечано је отворила овогодишњи сусрет науке, знања и отворених врата ријечима да Гимназија представља „мјесто отвореног дијалога, размјене идеја и сусретања младих умова“, подсјећајући да школа није само простор знања и формула, већ мјесто гдје се подједнако његују дух, креативност, заједништво и вриједности.
Са великим задовољством угостили смо ученике свих градских и сеоских основних школа, њихове наставнике, као и средњошколце из Плава са својом наставницом Сенадом Ђешевић.
Посебну част представљало је присуство наших истакнутих суграђана и бивших гимназијалаца, који су још једном показали да пут из наших учионица води ка великим успјесима и научним висинама.
Током цијелог дана школа је живјела пуним сјајем:
у свечаној сали посјетиоци су уживали у експериментима и презентацијама из природних наука,
библиотека је била мјесто сусрета друштвених наука, историје, филозофије (етике), ЦСБХ језика и књижевности и предузетништва,
у холу школе страни језици представљени су кроз пјесму, дружење и различите активности,
док су у сали за физичко васпитање организовани турнири испуњени спортским духом и пријатељском атмосфером.
Посебно смо поносни на наше ученике који су били дивни домаћини, показали креативност, одговорност и љубав према својој школи.
Надамо се да су наши будући ученици током овог дана могли осјетити дух наше Гимназије, њену топлину, заједништво и љубав према знању, и да ћемо их ускоро поново дочекати, овог пута као дио исте школске породице.

