Адела Дркић

Адела Дркић је рођена у Сарајеву, 1981. године. Основну школу и гимназију завршила је у Пљевљима. У Сарајеву је 2004. године дипломирала на Филозофском факултету – одсјек Романистика, смјер – француски језик и књижевност, са просјечном оцјеном 9,26. Стручни испит је положила у ОШ „Салко Аљковић“ Пљевља, 2007. године, са просјечном оцјеном 10.

У нашој школи ради од 2010. године, а 2019. године унапређена је у звање наставника-савјетника. На Државном такмичењу из француског језика, одржаном 2015. године, њена ученица Јелена Миличић освојила је друго мјесто.

Од 2016. године члан је уредништва „Гласа Гимназије“ и припрема и уређује Споменар за матуранте. Члан је Тима за самоевалуацију, Тима за каријерно вођење и савјетовање, као и Тима за културно-забавне активности.

Поред француског, служи се још енглеским, италијанским и шпанским језиком.