Rezultati Državnog takmičenja u znanju

Na Državnom takmičenju u znanju iz biologije, hemije, matematike,fizike i istorije, održanom u Podgorici 28. februara 2021.godine u organizaciji Ispitnog centra učenici Gimnazije postigli su odlične rezultate. Ostvareni uspjeh ima poseban značaj, jer je postignut u godini kada se nastava održavala u složenim uslovima izazvanim epidemiološkim prilikama. Ovo je još jedan, u nizu događaja, koji potvrđuju visok renome naše škole u obrazovno-vaspitnom sistemu Crne Gore. Velike zasluge za uspjeh učenika imaju njihovi profesori-mentori. U ime kolektiva čestitamo im na zajedničkom uspjehu koji nas je učinio veoma ponosnim.

Nastavni predmetMentor/kaUčenikOdjeljenjeKategorijaOsvojeno mjesto
BiologijaVesna KastratovićAnđela LekovićIV /3III / IV razredIII
BiologijaTanja DragaševićMarija PejatovićII /3I / II
razred
III
HemijaMunira DeševićMarko DamjanovićII/3I/II
razred
III

Važno je napomenuti da iz biologije (kategorija I/II razred) nije bilo prvog i drugog mjesta, a iz hemije nije bilo prvog mjesta. U tom kontekstu je i uspjeh naših učenika još značajniji. Ostali takmičari ostvarili su, takođe, značajan uspjeh: Istorija: Aleksa Cvijović, II razred, mentor Lazar Aranitović, zauzeo je visoko V mjesto u kategoriji I/II razred. Slavica Drobnjak, II razred, mentor Lazar Aranitović, zauzela je VIII mjesto u kategoriji I/II razred. Matematika: Pavle Pupović, I razred, mentor Maja Vučinić Dragašević, zauzeo je VI mjesto u kategoriji I/II razred. Takmičenje iz stranih jezika održava se u nedjelju, 7.marta 2021.godine.