Школско такмичење у знању

У суботу, 11. децембра 2021. године, у Гимназији је одржано школско такмичење у знању. Укупно 56 ученика такмичило се из математике, физике, хемије, биологије, историје, енглеског, руског и француског језика. Њих је припремало 13 ментора.

Такмичаре и њихове менторе, у Свечаној сали, поздравила је в. д. директора Бојана Грујић и том приликом нагласила: „Бити такмичар на школском такмичењу у знању значи бити неко коме су наставници с разлогом указали повјерење, неко ко својом посвећеношћу и одговорношћу заслужује да буде на овом мјесту. Позив ваших ментора да се такмичите треба да схватите као привилегију. Главни циљ не треба да буде побједа, већ знање. Знање и што више знања, како из природних, тако и из друштвених наука, што и јесте мисија Гимназије. Такође, веома је важно да се такмичите на првом мјесту сами са собом. Будите сваког дана бољи него што сте били јуче, образованији него што сте били јуче, спремнији него што сте били јуче, упорнији и успјешнији него што сте били јуче. У име школе и у своје лично име, желим вам много успјеха, да се на такмичењу покажете у најбољем свијетлу и да будете задовољни оним што сте постигли.“

Они који остваре најбоље резултате представљаће нашу школу на Државном такмичењу у знању 2022. године.

Упућујемо честитке свим такмичаркама и такмичарима. Поносни смо на вас.

„Пријатељства стечена у такмичарској арени представљају истинске златне медаље. Награде временом изгубе сјај, али по пријатељствима никад не падне прашина.“ – Џеси Овенс, легендарни амерички атлетичар, симбол борбе против расизма

„Рад и дјелање главни су кључ сваког успјеха.“ – Пабло Пикасо, шпански сликар, један од родоначелника кубизма

„Снови стварају будућност.“ – Виктор Иго, француски писац, један од предводника француског романтизма

Припремила професорица Адела Дркић