Tanja Dragašević

Tanja Dragašević, rođena 13.06.1974. godine  u Pljevljima. Diplomirala na Prirodno – matematičkom fakultetu u Podgorici, odsjek za biologiju i stekla zvanje, diplomirani biolog (smjer opšti, ekološki i pedagoški). U  Gimnaziji „Tanasije Pejatović“ je zaposlena od 2000. godine kao profesorica biologije. Zvanje, nastavnik – viši savjetnik u nastavi stekla 2017. godine. Koordinator je međunarodnih projekata Eko škola i UNESCO ASPnet pridruženih škola. Dobitnica  je nagrade za nastavnike  iz Fonda za kvalitet i talente, za školske 2017/2018, 2018/2019, 2019/2020. koju dodjeljuje Ministarstvo prosvjete Crne Gore.

Posjeduje više priznanja i nagrada za mentorstvo učenicima na državnim takmičenjima, iz biologije i ekologije gdje su njeni učenici postigli zapažene rezultate.