Невена Томић

Невена Томић рођена 1968. године у Пљевљима, дипломирала је на Филолошком факултету у Београду, и добила звање професора енглеског језика и књижевности, 1990. године, од када предаје енглески језик у Гимназији  „Танасије Пејатовић“. Године 2019. је стекла звање наставника – савјетника. Ангажована је од стране Испитног центра Црне Горе на изради испитних задатака из енглеског језика на матурском и стручном испиту. Учествовала је у комисији за израду предметних програма из енглеског језика за гимназије, усвојених на сједници Националног савјета за образовање 23.7.2020. године. Коаутор је програма стручног усавршавања наставника под називом Паметни телефон као наставно средство, за опште средње образовање, акредитованог од стране Завода за школство Црне Горе. Као члан школског Тима за медијску писменост, учествује у разноврсним пројектима на ту тему. Добитник је награде за наставнике из Фонда за квалитет и таленте за школску 2019/2020. годину.