Асим Кухиња

Мр Асим Кухиња

Мр Асим Кухиња је рођен у Пљевљима, 18. марта 1958. године. У родном граду је завршио основну школу и гимназију. Дипломирао је географију на Природно-математичком факултету у Сарајеву. Постдипломске студије успјешно је окончао на Универзитету Медитеран и стекао звање магистра менаџмента у туризму.

У Гимназији ради од 1997. године.

Од 2001. године успјешно води школско НВУ „Младост“ које дјелује кроз Планинарски клуб и Одред извиђача „Младост“ и учествује на бројним хуманитарним акцијама и такмичењима у планинарско-извиђачким вјештинама, уз веома запажене разултате.

Активан је члан Клуба војних планинара „Капетан“.

Осим што је коаутор уџбеника Туристичка географија за ученике опште гимназије,  објавио је и више студија и публикација из области географије и туризма, као и значајан број прилога за новине и стручне часописе, међу којима треба истаћи:

• „Перспективе развоја туризма на планини Љубишњи и Подгори“
  • „Пљевља кроз вијекове“
  • „Упознај љепоте природе умјесто пакла дроге“
  • „Љубишња – између легенде и стварности“
  • „Легенде о тарским трифтарима“
  • „Легенда о изградњи Хусеин-пашине џамије“
  • „Пирлитор – град војводе Момчила“
  • „Светилиште Бога Митре – Жугића лука“

Освојио је пет награда Министарства за туризам и одрживи развој на конкурсу „Сва чуда Црне Горе“.

Стекао је звање наставника-савјетника и добитник је награде из Фонда за квалитет и таленте.