Међународног дана породице – 15. мај

Поводом Међународног дана породице, који се обиљежава 15. маја, ученици Гимназије „Танасије Пејатовић“ припремили су видео који говори о значају улоге и подршке породице. Идеја је успјешно реализована уз сарадњу са ЈУ „Дневни центар“ и НВО „Зрачак наде“ Пљевља, а велика захвалност  припада господину Горану Леовцу који је несебично изашао у сусрет волонтерима наше школе.

У обиљежавању овог дана, свој допринос су дале Калина Јечменица и Тања Лакетић  ученице првог разреда, као и Ема Кулосмановић, ученица четвртог разреда уз менторство професорице Адисе Малагић.

Људске вриједности које нарочито треба његовати јесу љубав, толеранција, поштовање, брижност, несебичност и доброта, а управо оне могу описати појам породице. Не треба заборавити ни она пријатељства која градимо као нове породице, пуна топлине и подршке, успомена, радости и среће.