Матурско вече

Једна, по много чему посебна генерација крунисала је вечерас, традиционалном матурском шетњом и прославом, своје гимназијско школовање. Околности су хтјеле да свој испит зрелости полажу много прије саме матуре и тај испит су положили са сувим десеткама. Када су 2018. године пошли у први разред, ни они, а ни ми, њихови професори, нисмо ни помишљали да ће се оно што би требало да буде безбрижно младалачко доба, претворити у својеврсни тест челичења, одрицања и храбрости. То их није поколебало. Доказали су да су тежњама за знањем сва ограничења само додатни изазов и мотивација. Доказали су и да у младим људима и даље стамено корача непрекидна потрага за Добром. У школским клупама, али и у ванредним околностима, потврдили су своје врлине. Вечерас смо прославили побједу тих врлина.

„Остварите све своје амбиције. Завршите факултет. Путујте. Пронађите љубав. Досегните богатство и славу. Изгубите богатство и славу. Будите проналазачи и иноватори. Будите лидери. Али, шта год да радите, увијек идите у смјеру доброте и људскости.“

Текст припремила професорица Адела Дркић